WIELKANOC

Na początek zaproponuję wam zabawę dotykową. Poproście mamę, aby pozwoliła wam wziąć do rączki jajko. Dotykajcie je dokładnie z każdej strony, przyjrzyjcie się mu jakiego jest koloru? Co możemy powiedzieć o jego skorupce? Jaka jest w dotyku?

A czy wiecie jakie zwierzątko z jaka się wykluwa?

Posłuchajcie piosenki, ona wam wiele podpowie.

Piosenka pt. „Kura czy jajo”

Pobawmy się teraz z małą piłeczką.

„Kto doniesie?” zabawa zręcznościowa. Dzieci na wyznaczonej trasie próbują przenieść piłeczkę na łyżce. Zabawę powtarzamy trzymając łyżkę w lewej, prawej ręce, idąc wolno i szybko.

Zabawa ruchowa „Kura i kurczątka”

Dzieci chodzą, biegają na paluszkach przy dźwiękach trójkąta są kurczętami, które chodzą po podwórku i wołają pi, pi, pi. Gdy usłyszą tamburyno uciekają do rodziców, gdyż grozi im niebezpieczeństwo, skrada się lis. Rodzice wołają ko, ko, ko... Dźwięki trójkąta zachęcają kurczęta do ponownego wyjścia na spacer po podwórku.

Posłuchaj piosenki „Pisanki, pisanki”

Bajka o tym jak Świnka Peppa i George malują pisanki na Wielkanoc