118798452 2713259748945412 8766377200671737923 n 2 1

Jesteśmy wesołą i pełną pomysłów grupą trzylatków składającą się z 9 chłopców i 16 dziewczynek. Pierwszym naszym zadaniem było opanowanie płaczu i tęsknoty za naszymi kochanymi rodzicami. Już pierwsze zajęcia z naszymi paniami pozwoliły nam doskonale poznać nasze przedszkole oraz poczuć się w nim bezpiecznie. Dziś z radością i uśmiechem przychodzimy do naszej kolorowej i pełnej zabawek sali.

Uczymy się dbać o porządek, dzielić zabawkami, skupiać uwagę. Włączamy się również w liczne zajęcia i zabawy zorganizowane. Staramy się być samodzielni podczas spożywania posiłków, rozbierania, ubierania, załatwiania spraw fizjologicznych. Uczymy się wierszy, piosenek, tańczymy, a przede wszystkim dobrze się bawimy.

W grupie pracują: pani dyrektor Jadwiga Bryk, pani wicedyrektor Mirosława Trybała, wychowawca: pani Justyna oraz panie: Agnieszka, Ewa, Małgorzata, Anita, Joanna. W opiece nad dziećmi pomaga nam również pani Ola oraz pani Teresa. Wspólnie staramy się przezwyciężyć nieśmiałość dzieci oraz dawać im poczucie bezpieczeństwa.

Pracujemy na „Programie wychowania przedszkolnego” wydawnictwa MAC pt. „Wokół przedszkola” autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej, Anny Lendzion i Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Ponadto w grupie realizowany jest program własny ,,Tańczące Brzdące’’ oraz innowacja z języka angielskiego ,,We can speak English - mówimy po angielsku’’. Praca dydaktyczno - wychowawcza dostosowana jest do możliwości, umiejętności i potrzeb dzieci.

W pracy z dziećmi wykorzystywane są różne metody, tj. elementy pedagogiki zabawy, elementy muzykoterapii, biblioterapii, teatroterapii oraz metoda aktywnego słuchania Batii Strauss.